Fitkoření.cz - koření z celého světa

Adžika

Tento zlevněný produkt Adžika od populární značky Koření Králů jednoduše můžete najít právě dnes za neuvěřitelně výhodnou cenu. Akční cena 220 Kč.
EAN: 8595666235764
Adžika 250 g

Adžika

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
27 Kč
108.0 Kč

malá kořenka
35 g
48 Kč
137.1 Kč

velký sáček 
250 g
220 Kč
88.0 Kč

velká kořenka
250 g
260 Kč
104.0 Kč

kilogram
1000 g
480 Kč
48.0 Kč

Složení: koriandr, česnek, paprika, ibišek, koprové semínko, pískavice, fenykl, CELER, bazalka, petržel, saturejka, bobkový list, majoránka.
Klasická grilovací směs koření z Gruzie. Adžika je oblíbená také v Arménii a na celém Kavkazu. Ve zdejší kuchyni se používá na šašliky (masové jehly pečené na grilu). Na kuřecí nebo rybí maso, do mletých mas nebo do polévek. Adžikou můžeme ochutit i čerstvá rajčata nebo papriky.
Originální adžika je aromatická po horských bylinkách, temně rudá po paprice a lehce nakyslá po sumahu. Sumah je však složité dostat do Evropy (složité je sehnat hlavně všechny atesty a rozbory). Proto jsme dlouho hledali náhradu za temně červený sumah s typickým octovým aroma. Po dlouhém testování jsme namíchali adžiku s použitím květů ibišku, které mají podobné vlastnosti a nehrozí u něj vysoký obsah alfatoxinů.
Naše adžika neobsahuje sůl, glutaman, kyselinu citronovou ani jiná aditiva.

Šašlik
správný šašlik musí obsahovat kusy masa proložené slaninou a cibulí. Je jedno, jaké použijeme maso. Tradiční jehněčí můžeme nahradit vepřovým nebo kuřecím masem. Marinádu na potírání připravíme z adžiky, oleje a soli.
Maso nabodneme na jehlu, dáme na gril a při pečení potíráme marinádou.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.