Fitkoření.cz - koření z celého světa

Chilli con carne

Výjimečný a žádaný výrobek Chilli con carne od našeho předního výrobce Koření Králů lze nakoupit právě teď za nejnižší cenu. Aktuálně výhodně za 27 Kč.
EAN: 8595666215148
Chilli con carne 25

Chilli con carne

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
27 Kč
108.0 Kč

malá kořenka
35 g
45 Kč
128.6 Kč

velký sáček 
250 g
190 Kč
76.0 Kč

velká kořenka
250 g
230 Kč
92.0 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Složení: paprika, česnek, chilli, cumin, nové koření, bobkový list
Chilli con carne je pikantní směs do mexické kuchyně a na grilování vepřového a kuřecího masa. Ideální na přípravu specialit jako taco, buritos nebo enchiliada. Výborné chilli con carne si připravíme z osmahnutého mletého masa s česnekem a tímto kořením, drcených rajčat a nakládaných červených fazolí.

Recept na chilli con carne (nebo také chili con carne) se datuje do roku 1850. Recept obsahoval sušené hovězí, lůj a chilli a sůl. Směs se formovala do cihliček a nechala se vysušit. Tento polotovar pak s fazolemi vařili dělníci při stavbě železnice. Naštěstí za posledních více než 150 let recept prošel velkými úpravami a z jednoduchého, vydatného, a hlavně levného jídla se stalo jedno z nejoblíbenějším jídlem TEX-MEX kuchyně (texasko-mexická).
Dnes existuje nespočet variant, které mají jedinou společnou surovinu – chilli. Vaří se chili noc carne bez fazolí (u nás tomu říkáme „guláš“). Vaří se bezmasá varianta nazývaná chili non carne nebo chili sin carne.Vaří se chili con carne ze sladkých odrůd chilli i z nejpálivějších papriček na světě.

Příprava nachos je rychlá a přímo vybízí k tomu, spotřebovat všechno, co máme v lednici otevřené a musíme rychle spotřebovat.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.