Fitkoření.cz - koření z celého světa

Fenykl celý

Tento velmi oblíbený produkt Fenykl celý od společnosti s předním postavením na trhu Koření Králů dostanete zde teď právě za extra cenu. Nyní nakoupíte za 200 Kč.
EAN: 8595666231704
Produkt bez obrázku

Fenykl celý

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
23 g
26 Kč
113.0 Kč

velký sáček 
230 g
200 Kč
87.0 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Použití v kuchyni: nakládaná zelenina, dušená masa, rybí polévka, likéry (více)

Anglický název: fennel

Latinské jméno: Foeniculum vulgare

Používaná část rostliny: plody

Chuť a vůně: sladká, podobná anýzu a lékořici, nahořklá chuť

Zeměpisný původ: středozemí
Použití fenyklu v kuchyni
Fenykl se s oblibou používá v italské a francouzské kuchyni. Jeho sladká chuť podobná anýzu se využívá při pečení chleba, perníku nebo čajového pečiva. Celý fenykl se přidává do nakládané zeleniny (k červené řepě nebo okurkám) a při výrobě likérů. Fenykl také často najdeme v receptech na rybí polévku nebo dušená masa. Skvěle se hodí k  vepřovému masu a to i uzenému.
Možné pozitivní účinky fenyklu
Fenykl podporuje trávení a zklidňuje žaludek, pozitivně působí proti křečím a zlepšuje tvorbu žaludečních šťáv. Z toho důvodu se často připravuje fenyklový čaj pro malé děti, když je bolí břicho. Čaj s fenyklem je ale vhodný i pro kojící matky, protože podporuje tvorbu mateřského mléka.
Fenykl je často součástí i sirupů a čajů proti kašli, protože zklidňuje dýchací cesty, usnadňuje uvolňování a vykašlávání hlenu.
Fenyklová semínka obsahují velké množství silic a pryskyřic a proto fungují jako skvělý prostředek proti klíšťatům. Mezi myslivci je to velmi častý způsob ochrany jak sebe, tak psů. Pokud chcete použít fenykl proti klíšťatům, dejte si ho do kapes u kalhot a pravidelně ho měňte, aby byl stále aromatický.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.