Fitkoření.cz - koření z celého světa

Garam masala

Tento kvalitní produkt Garam masala od společnosti se zárukou kvality Koření Králů je dostupný tady nyní za mimořádně nízkou cenu! Produkt momentálně prodáváme za 270 Kč.
EAN: 8595666235603
Garam masala 250

Garam masala

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
33 Kč
132.0 Kč

malá kořenka
35 g
55 Kč
157.1 Kč

velký sáček 
250 g
270 Kč
108.0 Kč

velká kořenka
250 g
310 Kč
124.0 Kč

kilogram
1000 g
580 Kč
58.0 Kč

Garam masala je indická směs koření vonící po hřebíčku a cuminu. Velmi známá směs používaná na při přípravě omáček s kuřecím nebo jehněčím masem. Je výborná i na zeleninová jídla nebo při vaření luštěnin.
Složení: cumin, pepř, koriandr, kardamom, skořice, hřebíček, muškátový ořech
Garam masala znamená v překladu „horké koření“. Vychází to z principu ajurvédské medicíny, kdy je jednotlivým kořením připisovány různé účinky na ogranizmus. Například máta organizmus ochlazuje a zázvor ohřívá. A podle tohoto principu je složená směs garam masala, kde skořice, hřebíček a muškátový ořech má tělo zahřát.
Na rozdíl od tandoori masaly obsahuje sladce vonící hřebíček a skořici a neobsahuje chilli. Základní složkou je ovšem u obou směsí cumin, který voní z celé indické kuchyně a je vlastně takovým poznávacím znamením indických pokrmů.

Jednoduchá, ale skvělá indická omáčka s kuřecím masem. Základ je cibule, rajčata, koření, smetana a bílý jogurt. Kuřecí maso můžeme snadno nahradit květákem, dýní nebo třeba tofu.
Kuřecí tikka masala

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.