Fitkoření.cz - koření z celého světa

Garam masala

Tento kvalitní a žádaný produkt Garam masala od předního výrobce Koření Králů máte možnost sehnat zde nyní pořád výhodně. Ve skvělé akci za 310 Kč.
EAN: 8595666245602
Garam masala 250

Garam masala

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
33 Kč
132.0 Kč

malá kořenka
35 g
55 Kč
157.1 Kč

velký sáček 
250 g
270 Kč
108.0 Kč

velká kořenka
250 g
310 Kč
124.0 Kč

kilogram
1000 g
580 Kč
58.0 Kč

Garam masala je indická směs koření vonící po hřebíčku a cuminu. Velmi známá směs používaná na při přípravě omáček s kuřecím nebo jehněčím masem. Je výborná i na zeleninová jídla nebo při vaření luštěnin.
Složení: cumin, pepř, koriandr, kardamom, skořice, hřebíček, muškátový ořech
Garam masala znamená v překladu „horké koření“. Vychází to z principu ajurvédské medicíny, kdy je jednotlivým kořením připisovány různé účinky na ogranizmus. Například máta organizmus ochlazuje a zázvor ohřívá. A podle tohoto principu je složená směs garam masala, kde skořice, hřebíček a muškátový ořech má tělo zahřát.
Na rozdíl od tandoori masaly obsahuje sladce vonící hřebíček a skořici a neobsahuje chilli. Základní složkou je ovšem u obou směsí cumin, který voní z celé indické kuchyně a je vlastně takovým poznávacím znamením indických pokrmů.

Jednoduchá, ale skvělá indická omáčka s kuřecím masem. Základ je cibule, rajčata, koření, smetana a bílý jogurt. Kuřecí maso můžeme snadno nahradit květákem, dýní nebo třeba tofu.
Kuřecí tikka masala

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.