Fitkoření.cz - koření z celého světa

Gyros

Tento neodolatelný produkt Gyros od výrobce s mnohaletou tradicí Koření Králů jednoduše seženete na našich stránkách za mimořádně nízkou cenu! Aktuálně v akci od 350 Kč.
EAN: 8595666295126
Gyros 1 kg

Gyros

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
18 g
25 Kč
138.9 Kč

malá kořenka
25 g
45 Kč
180.0 Kč

velký sáček 
180 g
180 Kč
100.0 Kč

velká kořenka
180 g
220 Kč
122.2 Kč

kilogram
1000 g
320 Kč
32.0 Kč

Gyros je tradiční řecká směs koření na přípravu vepřového a skopového masa. Základem koření na gyros jsou bylinky petržel, tymián, rozmarýn a bazalka doplněné cibulí, česnekem a paprikou. V Řecku si můžete dát gyros nejčastěji připravený z vepřového nebo kuřecího masa a podávaný nejčastěji v chlebové placce s okurkovou zálivkou tzatziki a štědrou porcí čerstvé zeleniny.
Koření na gyros ale můžeme použít i na králíka, zvěřinu nebo na ryby. Koření je výborné i do mletého masa, ať vepřového, hovězího nebo skopového.
Složení: petržel, tymián, cibule, sůl (15%), česnek, rozmarýn, bazalka, paprika, chilli.
Gyros
úžasný gyros si můžeme připravit i doma (a nemusíme se bát fosfátů v mase z fastfoodu). Vepřové nebo kuřecí maso nakrájíme na tenké proužky, promícháme s kořením na gyros, trochou soli a necháme chvíli odležet, než připravíme omáčku tzatziki.
Na tzatiki potřebujeme salátovou okurku nadrobno nakrájíme nebo nastrouháme a zbavíme přebytečné vody. Okurku smícháme s hustým bílým jogurtem (řeckého typu) a dochutíme česnekem, solí, pepřem a zakápneme olivovým olejem.
Maso osmažíme na olivovém oleji do zlatova a můžeme podávat s pita chlebem nebo hranolky a štědrou porcí tzatzik.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.