Fitkoření.cz - koření z celého světa

Harissa

Velmi oblíbený kousek Harissa od skvělé a známé značky Koření Králů jde koupit tady a teď právě v bezva akci. Právě teď jen za 28 Kč.
EAN: 8595666215131
Harissa 30 g

Harissa

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
30 g
28 Kč
93.3 Kč

malá kořenka
40 g
48 Kč
120.0 Kč

velký sáček 
300 g
210 Kč
70.0 Kč

velká kořenka
300 g
250 Kč
83.3 Kč

kilogram
1000 g
390 Kč
39.0 Kč

Složení: paprika, česnek, chilli, sůl (18%), koriandr, kmín
Ostrá africká směs koření na přípravu masa, grilování, minutek a omáček. Tradiční pastu můžeme připravit rozmixováním malé cibule s česnekem, 1 lžíce oleje a smícháním s kořením na hustou pastu.
Tato pálivá směs se nejčastěji používá v marocké, alžírské a tuniské kuchyni. Podává se jako omáčka, do které se namáčejí kousky grilovaného a pečeného masa, přidává se do polévek a dušených jídel, nebo se přidává do omáčky ke kuskusu. Harissa se někdy přidává do drcených rajčat a používá se jako dip ke kebabu. Harissa s bílým jogurtem je výbornou marinádou pro vepřové maso, drůbež nebo jehněčí.

Jako dárek můžete přinést láhev vína, nebo výborné utopence připravné s hrubým kořením Steak pimienta nebo ostrou Harrisou.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.