Fitkoření.cz - koření z celého světa

Kari jemné

Zlevněný kus Kari jemné od výrobce s dlouholetou historií Koření Králů jednoduše naleznete tady teď právě za výborné peníze! Nyní zakoupíte za 28 Kč.
EAN: 8595666215322
Kari jemné 30

Kari jemné

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
30 g
28 Kč
93.3 Kč

malá kořenka
40 g
48 Kč
120.0 Kč

velký sáček 
300 g
190 Kč
63.3 Kč

velká kořenka
300 g
230 Kč
76.7 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Složení: kurkuma, koriandr, cukr, sůl (9%), česnek, fenykl, badyán, koprové semínko, kmín, zázvor, pískavice, CELEROVÉ semínko.
Jemné kari je koření s výraznou barvou vhodné do zeleninových i masových směsí, do rýže, omáček i polévek. Výborné na kuřecí maso, rizota a zeleninu.

Slovo kari, (v angličtině curry) pochází z Indie, a znamená omáčka k rýži. Jakákoliv, se zeleninou, kuřecím masem, rybou. Dochucená místním kořením kurkumou, zázvorem, chilli, cibulí nebo třeba kokosovým ořechem. Pokrm curry přinesli do Evropy Angličané v dobách Britského impéria a s ním i koření na jeho přípravu. Pojmenované pochopitelně po indické omáčce, která zdomácněla po celém světě.
 

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.

Nevíte kde koupit koření kari jemné? Podívejte se na mapu, a najděte nejbližšího prodejce.