Fitkoření.cz - koření z celého světa

Kari ostré

Tento velmi žádaný kus Kari ostré od kvalitní značky Koření Králů snadno můžete najít zrovna dnes za nejnižší cenu. Levně za 28 Kč.
EAN: 8595666215339
Kari ostré 30

Kari ostré

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
30 g
28 Kč
93.3 Kč

malá kořenka
40 g
48 Kč
120.0 Kč

velký sáček 
300 g
200 Kč
66.7 Kč

velká kořenka
300 g
240 Kč
80.0 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Ostré kari  vhodné do zeleninových i masových směsí, do rýže, omáček i polévek. Výborné na vepřové maso nebo výrazné rybí maso. Toto kari je ostré pouze pro Evropany. Pro thajské nebo srí lanské kuchaře by tohle kari bylo jemné a vhodné pro děti. Pokud potřebujete ostřejší kari, které se více blíží třeba thajské kuchyni, doporučujeme smíchat s mletým chilli.

Slovo kari, (v angličtině curry) pochází z Indie, a znamená omáčka k rýži. Jakákoliv, se zeleninou, kuřecím masem, rybou. Dochucená místním kořením kurkumou, zázvorem, chilli, cibulí nebo třeba kokosovým ořechem. Pokrm curry přinesli do Evropy Angličané v dobách Britského impéria a s ním i koření na jeho přípravu. Pojmenované pochopitelně po indické omáčce, která zdomácněla po celém světě.
Složení: kurkuma, koriandr, zázvor, kmín, pískavice, chilli, hřebíček,  nové koření, kardamom, muškátový ořech.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.