Fitkoření.cz - koření z celého světa

Mořská sůl Uzená Vločky

Hodně prodávaný produkt Mořská sůl Uzená Vločky od této skvělé značky Koření Králů jednoduše seženete právě teď téměř zdarma! Právě teď za cenu 145 Kč.
EAN: 5060155200132
Mořská sůl Uzená
Popis produktu

Vločková sůl má francouzské jméno Fleur de Sel a které znamená Mořský květ.
Tato mořská sůl je sušena na kouři na z jablečného a bukového dřeva a jako jedna z mála uzených solí skutečně získala svoje aroma od kouře. Naprostá většina prodávaných uzených solí je aromatizována takzvaným tekutým kouřem, používaným většinou řezníky v masné výrobě. Taková sůl je potom lepivá a při neopatrném použití může zanechat velmi silnou, až dehtovitou příchuť.
Uzená sůl se používá všude tam, kde chcete dosáhnout chutě a vůně jídel připravovaných na ohni nebo grilu. Skvělá je na kuřecím mase, steacích, pečené zelenině, ale i do gulášů a minutek. Křehké vločky jsou ideální na použití na studenou kuchyni. Mořská sůl je pak přímo ideální na mořské ryby nebo plody moře. Jemné krystalky se dobře rozpouští, proto jsou velmi vhodné do bylinkových másel.
Vločková mořská sůl se vyrábí pomalým odpařování mořské vody a ručním sbíráním krystalek soli, které se pomalu tvoří ve vodě. Klasická mořská sůl s velkými krystaly, se vyrábí rychlým odpařením (nebo filtrací), při kterém vzniknou velké, tvrdé krystaly soli.
Vločková sůl je ale tvořena jemnými a křehkými krystalkami soli, které pomalu krystalizují v solance. Tyto krystalky se ručně sbírají a nechávají doschnout.
Mořská sůl Cornish je vyráběná britskou společností v hrabství Cornwall na poloostrově Lizard. Společnost založil Tony Fraser, který na jednom výletě narazil na těžiště mořské soli z doby železné. Většina lidí by se zastavila, podívala a pokračovala dál. Tonyho ale návštěva inspirovala k založení společnosti, která bude opět vyrábět sůl stejně, jako lidé po tisíciletí před námi. Výroba je stále založena na původních výrobních postupech za použitím moderní technologie. To znamená hlavně dokonalé čištění vody z Atlantského oceánu, kontrola čistoty a vlhkosti hotové soli.
Výrobce:
Cornish Sea Salt Co.LtdOcean House, Lower QuayGweek, Nr. HelstonCornwall