Fitkoření.cz - koření z celého světa

Provensálské bylinky

Velmi prodávaný produkt Provensálské bylinky od oblíbené značky se zárukou kvality Koření Králů jednoduše najdete aktuálně na našich stránkách extra se slevou. Akční cena již od 25 Kč.
EAN: 8595666215223
Provensálské bylinky 15

Provensálské bylinky

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
15 g
25 Kč
166.7 Kč

malá kořenka
20 g
45 Kč
225.0 Kč

velký sáček 
150 g
160 Kč
106.7 Kč

velká kořenka
150 g
200 Kč
133.3 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Složení: tymián, saturejka, fenykl, rozmarýn, oregano, levandule.
Aromatická směs bylinek z jižní Francie se výborně hodí ke kuřecímu masu, rybě nebo králíkovi. Používá se i do dušené a zapékané zeleniny jako je rattatouile. Skvěle se kombinuje s červeným vínem.

Směs provensálských bylinek, nebo také provensálské koření, v originále Herbes de Provence není tak staré a původní koření francouzských babiček, jak by se mohlo zdát. Původ najdeme v roce 1970 kdy francouzský výrobce koření Ducros přichází na trh se směsí bylinek pod tímto názvem. Pro trh v USA pak přidali ještě levanduli, aby provensálské bylinky byly ještě více „francouzské“. Koření se stalo velmi oblíbené pro svoji výraznou vůni a stalo se jednou z nejznámější kořenící směsí spolu s kari, koření pěti vůní nebo garam masala.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.