Fitkoření.cz - koření z celého světa

Saturejka

Vysoce kvalitní produkt Saturejka od dodavatele s dlouholetou historií Koření Králů snadno můžete pořídit tady trvale výhodně. V současnosti pořídíte za cenu 42 Kč.
EAN: 8595666221507
Saturejka 16 g

Saturejka

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
12 g
25 Kč
208.3 Kč

malá kořenka
16 g
42 Kč
262.5 Kč

velký sáček 
120 g
160 Kč
133.3 Kč

velká kořenka
120 g
200 Kč
166.7 Kč

kilogram
1000 g
380 Kč
38.0 Kč

Přidává se do luštěnin, k bramborům, slaným pomazánkám. Saturejka se používá do uzenin a k zelenině, zejména k zelí a kapustě. Do luštěniny je oblíbená nejen pro svoje specifické aroma, ale i pro pozitvní účinky saturejky proti nadýmání. Má mírně pepřové aroma.

Jiné názvy: satorka, číbr, šubra
Anglický název: Savory
Latinské jméno: Satureja hortensis
Používaná část rostliny: listy
Chuť a vůně: aromatická, lehce nahořklá, s lehkým pepřovým nádechem
Zeměpisný původ: Středomoří
Použití saturejky v kuchyni
Saturejka je velmi populární v balkánské kuchyni, kde se používá do mletých mas, zapékané zeleniny i na grilování skopového. V Bulharské kuchyni je saturejka základní součástí směsi čubrica. Pod označením čubrica najdete v Bulharsku jak hotovou směs, tak zelenou saturejku.
I ve Francii je saturejka klasickou bylinkou, která nechybí ve směsi provensálské bylinky, tak ve svazku bouquet garni. Se saturejkou se peče králík, bažant, kuře, používá se do zapékané zeleniny jako je rattatoui i dušených jídel.
V české kuchyni se saturejka nejčastěji přidává do luštěnin, svíčkové nebo při přípravě zvěřiny. Saturejku musíme ale vždy dávkovat opatrně. Saturejka krásně voní, ale obsahuje hodně tříslovin, které jsou hořké.
Možné pozitivní účinky saturejky
Saturejka je známá svými příznivými účinky na trávení. Pomáhá při nadýmání a proto se přidává do fazolí nebo čočky. Saturejka obsahuje aromatické silice s obsahem karvakrolemu a cymolemu, které mají mírné antiseptické účinky.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.