Fitkoření.cz - koření z celého světa

Silikomart Silikonová forma na čokoládu Buttons

Tento žádaný výrobek Silikomart Silikonová forma na čokoládu Buttons od výrobce s dobrým jménem Hospodynkam.cz lze sehnat v naší online nabídce skutečně výhodně. Právě teď za cenu 282 Kč.
EAN: 8051085221912
Silikomart Silikonová forma na
Popis produktu

Silikonová forma na čokoládu Buttons

Silikonová forma na výrobu čokoládových pralinek s motivem knoflíčků ve tvaru srdce, domečku, kytičky, čtverečku a kruhu.

Rozměr formy: délka 21 cm, šířka 10,5 cm, výška 1 cm

Průměr knoflíků: cca 2,5 – 3,5 cm (6,2 ml)

Počet kusů ve formě: 15 ks (9 různých motivů)

 

Pracovní postup

Formu položíme na pevný povrch (kuchyňské prkénko), abychom ji mohli pohodlně přenášet.  Forma musí být dokonale suchá, aby se pralinka pak snadno vyjmula z formy ven.

Pralinky bez náplně: čokoládu rozehřejeme na požadovanou teplotu (hořkou na 33°C, bílou a mléčnou na 31°C), nalijeme ji do cukrářského sáčku, horní část řádně otočíme, aby čokoláda nevytékala ven. Tuto část pak stále rukou držíme (mezi palcem a ukazovákem). Spodní špičku sáčku odstřihneme nůžkami a můžeme plnit formičky. Pokud je formička plná, sáček otočíme odstřiženou špičkou nahoru, aby čokoláda nevytékala ven. Naplněné pralinky po celém povrchu formy otřeme špachtlí, abychom se zbavili přebytečné čokolády, formou na prkénku lehce poklepeme o pracovní desku, aby se uvolnily případné vzduchové bubliny a necháme v chladničce, či mrazničce ztuhnout. Po zatuhnutí opatrně vyklopíme.