Fitkoření.cz - koření z celého světa

Silikonová forma na čokoládu Tartufino 3D

Velmi oblíbený výrobek Silikonová forma na čokoládu Tartufino 3D od našeho předního výrobce Hospodynkam.cz můžete sehnat v aktuální nabídce se slevou. Zboží pořídíte teď u nás za 327 Kč.
EAN: 8051085312368
Silikonová forma na čokoládu

Silikonová forma na čokoládu Tartufino 3D

Silikonová forma na výrobu 3D čokoládových pralinek ve tvaru koulí.

Rozměr formy: délka 24 cm, šířka 11 cm, výška 2,7 cm

Objem jedné formičky: 8 ml

Počet kusů ve formě: 15 ks 

Silikonová forma na čokoládu Tartufino

Pracovní postup

Formu položíme na pevný povrch (kuchyňské prkénko), abychom ji mohli pohodlně přenášet.  Forma musí být dokonale suchá, aby se pralinka pak snadno vyjmula z formy ven.

Pralinky bez náplně: čokoládu rozehřejeme na požadovanou teplotu (hořkou na 33°C, bílou a mléčnou na 31°C), nalijeme ji do cukrářského sáčku, horní část řádně otočíme, aby čokoláda nevytékala ven. Tuto část pak stále rukou držíme (mezi palcem a ukazovákem). Spodní špičku sáčku odstřihneme nůžkami a můžeme plnit formičky. Pokud je formička plná, sáček otočíme odstřiženou špičkou nahoru, aby čokoláda nevytékala ven. Naplněné pralinky po celém povrchu formy otřeme špachtlí, abychom se zbavili přebytečné čokolády, formou na prkénku lehce poklepeme o pracovní desku, aby se uvolnily případné vzduchové bubliny a necháme v chladničce, či mrazničce ztuhnout. Po zatuhnutí opatrně vyklopíme.

Forma na čokoládu Tartufino 3D