Fitkoření.cz - koření z celého světa

Tzatziki

Super produkt Tzatziki pocházející od značky Koření Králů máte možnost koupit v naší aktuální nabídce za super cenu! Cena již od 350 Kč.
EAN: 8595666295300
Tzatziki 1 kg

Tzatziki

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
35 g
29 Kč
82.9 Kč

malá kořenka
40 g
49 Kč
122.5 Kč

velký sáček 
350 g
200 Kč
57.1 Kč

velká kořenka
350 g
240 Kč
68.6 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Složení: česnek, cibule, sůl (22%), petržel.

Jemná česneková směs koření na přípravu okurkového dresinku. Tato směs neobsahuje kopr nebo mátu, proto je méně aromatická než běžné koření na tzatziki. Směs lze použít i do rajčatového nebo okurkového salátu. Výborná je zálivka na ledový salát připravená z kysané smetany a tohoto koření.
Na přípravu jogurtových omáček a zálivek potřebujeme hustý bílý jogurt a salátovou okurku zbavenou přebytečné vody. Okurku nastrouháme nahrubo a přes síto vytlačíme přebytečnou šťávu a promícháme s jogurtem a kořením „tzatziki“. Pokud máme k dispozici čerstvé bylinky, přidáme je podle chuti. Výborná je pažitka, petržel, máta, kopr.
Tzatziki známe jako řeckou studenou omáčku ke grilovaným masům. Původ má ale ještě dál na východ, v Osmanské říši, nynějším Turecku. Původní turecká omáčka „cacik“ se připravuje z jogurtu, čerstvých bylinek a sezónní zeleniny. Podává se chlazená jak k masu, tak k zelenině a je častou zálivkou ke kebabu.

 

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.