Vykrajovátko rohlíček malý

vykrajovátko z pocínovaného plechu ve tvaru rohlíčku o délce 35mm   Recept pro inspiraci: Měkké perníčky Suroviny: 150 g medu,... více informací »
Vykrajovátko rohlíček malý
vykrajovátko z pocínovaného plechu ve tvaru rohlíčku o délce 35mm   Recept pro inspiraci: Měkké perníčky Suroviny: 150 g medu,...

vykrajovátko z pocínovaného plechu ve tvaru rohlíčku o délce 35mm

 

Recept pro inspiraci:

Měkké perníčky

Suroviny:

150 g medu, 200 g moučkového cukru, 2 vejce, 500 g hladké mouky, 1 prášek do perníku, 1 lžička jedlé sody, 80 g másla

Postup:

Med, cukr a vejce utřeme. V mouce rozmícháme prášek do perníku a sodu a přidáváme po troškách za stálého míchání k utřené hmotě. Nakonec přimícháme rozpuštěné máslo. Z těsta uděláme bochník a necháme alespoň 1 den odležet na chladnějším místě. Před přípravou znovu promícháme, rozválíme na pomoučeném vále na plát o tloušťce 2-3 mm, podle toho, jak chceme mít perníčky buclaté (upozornění – čím je těsto tlustší, tím snáze se perníčky rozlijí a ztratí původní tvar!). Formičkami vykrajujeme perníčky a klademe na vymazaný plech. Pečeme za stálého dohledu na teplotě 200 °C.

Upečené a ještě horké perníčky potřeme rozkvedlaným celým vejcem.

Hodně prodávaný kus Vykrajovátko rohlíček malý originál od výrobce Hospodynkam.cz jednoduše můžete sehnat tady nyní za rozumné peníze! Aktuálně v akci od 17 Kč.