Fitkoření.cz - koření z celého světa

Mořská sůl Maldon 250 g

Velmi oblíbený výrobek Mořská sůl Maldon 250 g od skvělé značky Koření Králů naleznete momentálně skutečně levně. Nabídky od 145 Kč.
EAN: 5011428100048
Mořská sůl Maldon 250

Vločková sůl má francouzské jméno Fleur de Sel a které znamená Mořský květ.
Tato sůl má jemnou minerální chuť, která jako první zasáhne patro a pak ustoupí, aby vynikly ostatní chutě. Křehké vločky jsou ideální na použití na studenou kuchyni, na grilovaná masa a steaky a nebo na pečivo. Mořská sůl je pak přímo ideální na mořské ryby nebo plody moře. Jemné krystalky se dobře rozpouští, proto jsou velmi vhodné do bylinkových másel.
Vločková mořská sůl se vyrábí pomalým odpařování mořské vody a ručním sbíráním krystalek soli, které se pomalu tvoří ve vodě. Klasická mořská sůl s velkými krystaly, se vyrábí rychlým odpařením (nebo filtrací), při kterém vzniknou velké, tvrdé krystaly soli.
Vločková sůl je ale tvořena jemnými a křehkými krystalkami soli, které pomalu krystalizují v solance. Tyto krystalky se ručně sbírají a nechávají doschnout.
Mořská sůl Maldon je vyráběná britskou společností v hrabství Cornwall již od roku 1882. Společnost založila a stále vlastní rodina Osbornových, a již 4 generace pokračují ve výrobě vločkové soli. Výroba je stále založena na původních výrobních postupech za použitím moderní technologie. To znamená hlavně dokonalé čištění vody z Atlantského oceánu, kontrola čistoty a vlhkosti hotové soli.
Královská záruka
od roku 2012 vlastní společnost dekret Britské královské rodiny a stala se oficiálním dovatelem soli na královský stůl.
 
Výrobce:
Maldon Salt Co.LtdCornwall