Fitkoření.cz - koření z celého světa

Pažitka

Unikátní a žádaný produkt Pažitka originál od značky Koření Králů naleznete právě nyní na našich stránkách za báječnou cenu! Akční ceny již od 140 Kč.
EAN: 8595666231735
Pažitka 50 g

Pažitka sušená mrazem

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
5 g
24 Kč
480.0 Kč

malá kořenka
8 g
42 Kč
525.0 Kč

velký sáček 
50 g
140 Kč
280.0 Kč

kilogram
1000 g
850 Kč
85.0 Kč

Bylinka s typickou chutí po česneku a cibuli se skvěle hodí do pomazánek, omáček nebo polévek. Stejně jako většina bylinek, ani pažitce nesvědčí tepelná úprava, při které ztrácí svoji barvu i chuť.
Zpracování: Lyofilizace, neboli sušení mrazem, je nejšetrnější proces konzervace, při kterém se pažitka ihned po sklizni hluboce zmrazí a poté se uzavře do vakuové komory. Ve vakuu se krystalky ledu vypaří a pažitka ztratí 95% své hmotnosti. Tímto způsobem se pažitka zbaví pouze vody a všechny vonné látky zůstanou zachovány. To nelze docílit sebešetrnějším sušením teplým vzduchem.

Anglický název: chives

Latinské jméno:  Allium schoenoprasum
Používaná část rostliny: listy
Chuť a vůně: aromatická vůně podobná jarní cibuli nebo česneku, obsahuje sirné aromatické látky
Země původu: Evropa

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.