Fitkoření.cz - koření z celého světa

Perník

Diskontní kus Perník originál od výrobce Koření Králů naleznete v aktuální nabídce ve výprodejové akci. Produkt nakoupíte teď u nás za 52 Kč.
EAN: 8595666225208
Produkt bez obrázku

Perníkové koření

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
33 Kč
132.0 Kč

malá kořenka
35 g
52 Kč
148.6 Kč

velký sáček 
250 g
240 Kč
96.0 Kč

velká kořenka
250 g
280 Kč
112.0 Kč

kilogram
1000 g
520 Kč
52.0 Kč

Složení: skořice, anýz, pomeranč, nové koření, koriandr, badyán, zázvor.
Směs koření složená pouze z jemně mletého koření bez kypřícího prášku nebo jiných aditiv. Naše perníkové koření je skvělé do litého perníku i vánočních perníčků. Na 1 kg těsta dáváme přibližně 2 lžíce perníkového koření. Aromatická směs koření je ideální i do litých těst na bábovky, „cupcake“, nebo koláčů.
Pečení perníku má ve střední evropě neuvěřitelně dlouhou tradici. Byli to vlastně první cukráři a jako jediní připravovali sladké pečivo. Původně to bylo kořeněné pečivo slazené medem a dochucováno různým kořením. Velmi oblíbený byl kupodivu pepř a proto se také pečivu říkalo „peprník“ a z tohoto slova vznikl nynější název PERNÍK.
Příprava perníkového těsta byla také o poznání náročnější než dnes. Aby těsto nebylo po upečení tvrdé jako kámen, muselo se nechat velmi pomalu kvasit (podobně jako chlebové těsto). Ale protože těsto na perník bylo hodně tuhé, tohle zrání a pomalé kvašení trvalo od několika týdnů až po několik měsíců.

Kynutý koláč s tenkou tvarohovou vrstvou, nakyslími švestkami a drobenkou z másla, cukru a perníkového koření.

 

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.