Fitkoření.cz - koření z celého světa

Jedlý papír želvička

Často hledaný kus Jedlý papír želvička od našeho výrobce Hospodynkam.cz jde nakoupit zrovna dneska za akční cenu. Výhodně za 80 Kč.
Produkt bez obrázku

Jedlý papír želvička

Jedlá oplatka na dort s motivem kreslené želvy udělá radost hlavně malým dětem. Roztomilá želvička se může vyjímat na narozeninovém dortu pro naše nejmenší.

Ozdobte si jednoduše domácí dort za pomoci jedlého obrázku a potěšte tak své blízké.

Průměr obrázku: 20 cm

Motiv: kreslená želva

 

Složení:

– jedlý papír: kukuřičný škrob, modifikovaný bramborový škrob, barvivo E171, slunečnicový lecitin

– potravinářské barvivo: voda, E1520, glycerol E422, barvivo (E133, E151, E110, E102, E122), regulátor kyselosti (kyselina citrónová E330). Upozornění: barvivo E110, E129, E102, E122  může nepříznivě ovlivnit pozornost a aktivitu dětí.

 

Naše doporučení pro práci s papírem:

Obrázek si vystřihneme nůžkami. Jedlý papír se pokládá na již hotový dort, jehož vrchní díl se potře tenkou vrstvou nejlépe světlého máslového krému (či bílé čokoládové ganáže), popř. speciálním gelem na jedlý obrázek, na ni položíme papír, uhladíme, potřeme opět gelem na jedlý papír, aby se zvýraznily barvy na obrázku.

Pokud nepoužijeme gel na jedlý papír, je nutné okraje obrázku zatěžkat buď krémem, či cukrářským sypáním. Je to proto, aby se nám obrázek při měknutí nezvlnil.

Pozor na želatinu a některé druhy marmelád, ty se pod jedlý papír nehodí, protože mají hodně vody, a tím by se mohl papír na dortu zvlnit nebo rozpíjet. Nehodí se ani použití tmavého krému, ten by pod papírem prosvítal. Papír se přikládá na dort minimálně 3 hodiny před konzumací, aby stačil změknout.

jedlý papír výživové hodnoty