Fitkoření.cz - koření z celého světa

Kampotský pepř barevný 300 g

Tento zlevněný kus Kampotský pepř barevný 300 g od spolehlivého výrobce Koření Králů můžete najít právě teď u nás pořád výhodně. Výhodně za 1 250 Kč.
EAN: 8595666232046
Kampotský pepř barevný 300

Kampotský pepř barevný

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
30 g
145 Kč
483.3 Kč

mlýnek
50 g
295 Kč
590.0 Kč

velký sáček 
300 g
1250 Kč
416.7 Kč

Barevný kampotský pepř je namíchán z černého, bílého a červeného pepře (samozřejmě kampotského). Černý pepř dává směsi aromatické tělo, bílý pepř ostrou a výraznou chuť a červený dodá svoje jedinečné aroma čerstvého červeného ovoce. Čerstvě namletý barevný pepř se hodí bez přeháněn na jakýkoliv pokrm. Možná kromě dezertů.

Kampotský pepř je pěstovaný v horách jižní Kambodže, v provincii Kampot. Jedná se o původní kultivar pepře (pipper nigrum), který plodí menší množství plodů s výraznější chutí a vůní. Tento kultivar se příliš nehodí na průmyslové pěstování pepře, protože je náročný na péči i prostředí, kde roste. Proto se pěstování věnuje pouze malé množství farmářů, kteří vyprodukují velmi omezené množství pepře. Svého pepře si ovšem velmi cení a dávají mu maximální péči a čas. Všechen pepř je ručně sbírán a několikakrát tříděn a separován, aby všechny kuličky byly správně zralé, čisté a usušené. Ihned po usušení je vakuově zabalen a letecky doslán do Evropy.

Jaký je rozdíl mezi klasickým pepřem a kampotským pepřem?
Je to stále pepř, ale sklizen v době plné zralosti, rychle a šetrně zpracovaný a během několika týdnů dopravený na váš stůl. Klasický pepř je sklízen kombajny, fermentován v obřích silech a uskladňován v kontejnerech po dobu několika měsíců. Výsledek je potom stejný, jako když ochutnáte rajče utržené v červenci z keře a rajče koupené v únoru v supermarketu. Jahody ze zahrady a jahody dovážené ze Španělska nebo Egyptu.
Proč je kampotský pepř tak drahý?
Kampotského pepře se vyprodukuje pouze omezené množství, a přitom se na jeho výrobě podílí mnoho lidí. Pepř se sklízí déle než obvykle, aby se rozvinula jeho chuť. Tím ale část úrody přezraje, sežerou ho ptáci a poškodí počasí. Pepř potom neputuje do Evropy kontejnerovou dopravou ale letecky, abychom ho dostali na stůl co nejčerstvější.