Fitkoření.cz - koření z celého světa

Pepř sečuánský

Kvalitní a oblíbený produkt Pepř sečuánský od společnosti s dlouholetou tradicí Koření Králů získáte v naší online nabídce pořád výhodně. Nyní za akční cenu 105 Kč.
EAN: 8595666221514
Pepř sečuánský 30

Pepř sečuánský mletý

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
15 g
55 Kč
366.7 Kč

malá kořenka
30 g
105 Kč
350.0 Kč

velký sáček 
150 g
470 Kč
313.3 Kč

velká kořenka
150 g
510 Kč
340.0 Kč

kilogram
1000 g
2 100 Kč
210.0 Kč

Sečuánský pepř se používá v čínské a vietnamské kuchyni ke kuřecímu a kachnímu masu. Má specifickou chuť přecházející z trpké do pálivé. Je výborný i jako náhrada černého pepře, protože má pepřovou chuť, ale je méně ostrý než klasický pepř. Podíl sečuánského pepře najdeme i v nejznámější jihočínské směsi koření pěti vůní.

Jiné názvy: čínský pepř, japonský pepř, sanshō, chopi
Anglický název: Sichuan pepper, Szechuan pepper

Latinské jméno:  Zanthoxylum piperitum

Používaná část rostliny: plody

Chuť a vůně: ostrá chuť, trpká, svíravá, lehce ovocné aroma

Zeměpisný původ: jihovýchodní Asie
Sečuánský pepř se používá hlavně v jižní Číně (provincie Sečuan), Vietnamu, Korei i v Japonsku. V Číně a Vietnamu je sečuánský pepř velmi populární v kombinaci s fenyklem, badyánem, hřebíčkem a skořicí ve směsi „koření pěti vůní“. Používá se do omáček, při smažení masa i zeleniny i při grilování vepřového nebo kuřecího masa.
V Japonsku se často používá i čerstvý, zelený sečuánský pepř. Podobně jako čerstvý zelený pepř je svkělý do omáček i do salátů se zeleniny nebo mořských řas.

Sečuánský pepř je plodem stromu žlutodřev čínský (Zanthoxylum piperitum) a pro sušení se sklízí vyzrálé, červené plody. Při sušení kuličky sečuánského pepře hnědnou a praskají. Aromatické jsou hlavně samotné plody sečuánského pepře, malá černá semínka, která obsahuje nemají skoro žádnou chuť ani vůni.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.