Fitkoření.cz - koření z celého světa

Provensálské bylinky

Zlevněný kousek Provensálské bylinky od top značky Koření Králů jednoduše můžete najít na našich stránkách za mimořádně nízkou cenu. Zboží pořídíte teď u nás za 45 Kč.
EAN: 8595666225222
Provensálské bylinky 20

Provensálské bylinky

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
15 g
25 Kč
166.7 Kč

malá kořenka
20 g
45 Kč
225.0 Kč

velký sáček 
150 g
160 Kč
106.7 Kč

velká kořenka
150 g
200 Kč
133.3 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Složení: tymián, saturejka, fenykl, rozmarýn, oregano, levandule.
Aromatická směs bylinek z jižní Francie se výborně hodí ke kuřecímu masu, rybě nebo králíkovi. Používá se i do dušené a zapékané zeleniny jako je rattatouile. Skvěle se kombinuje s červeným vínem.

Směs provensálských bylinek, nebo také provensálské koření, v originále Herbes de Provence není tak staré a původní koření francouzských babiček, jak by se mohlo zdát. Původ najdeme v roce 1970 kdy francouzský výrobce koření Ducros přichází na trh se směsí bylinek pod tímto názvem. Pro trh v USA pak přidali ještě levanduli, aby provensálské bylinky byly ještě více „francouzské“. Koření se stalo velmi oblíbené pro svoji výraznou vůni a stalo se jednou z nejznámější kořenící směsí spolu s kari, koření pěti vůní nebo garam masala.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.