Fitkoření.cz - koření z celého světa

Badyán celý

Velmi žádaný kus Badyán celý od značky se skvělou pověstí Koření Králů lze koupit právě nyní na našich stránkách za parádní cenu! Nyní pořídíte jen za 290 Kč.
EAN: 8595666241017
Badyán celý 80

Badyán celý

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
8 g
30 Kč
375.0 Kč

krabička
30 g
70 Kč
233.3 Kč

velký sáček 
80 g
240 Kč
300.0 Kč

velká kořenka
80 g
290 Kč
362.5 Kč

kilogram
1000 g
1 300 Kč
130.0 Kč

se používá hlavně ke kořenění moučníků a sladkých jídel. Čínská a vietnamská kuchyně však kombinuje tyto koření s ostrými a vytvářejí velice aromatické směsi. Při dávkování musíme být opatrní, protože badyán je velice aromatický a při větší dávce bude i kachna na pomerančích chutnat jako perník.
Použití v kuchyni: svařené víno, kompoty, čínská a vietnamská kuchyně (více)
 

Jiné názvy: hvězdicový anýz, čínský anýz, hvězdicové koření
Anglický název: star anis

Latinské jméno:  Illicium verum

Používaná část rostliny: plody

Chuť a vůně: výrazná, sladká, podobná anýzu a lékořici

Zeměpisný původ: jihovýchodní Asie
Použití badyánu v kuchyni
V Evropě se stejně jako většina sladce vonících koření (hřebíček, skořice, aj.) i badyán používá hlavně ke kořenění moučníků a sladkých jídel. Čínská a vietnamská kuchyně však kombinuje tyto koření s ostrými a vytvářejí velice aromatické směsi. Typickým příkladem je koření pěti vůní, které se skládá z badyánu, fenyklu, hřebíčku, skořice a sečuánského pepře. Tato směs je používána na kuřecí i kachní maso nebo do kořeněných omáček. Mletý badyán se používá do perníků, jablečných moučníků, do kořenících směsí nebo třeba do hruškových povidel. Při dávkování musíme být opatrní, protože badyán je velice aromatický a při větší dávce bude i kachna na pomerančích chutnat jako perník. V porovnání s anýzem obsahuje badyán přibližně dvojnásobek vonných silic.

Obsah alergenů podle atestu z 29.11.2019:

Alergen
neobsahuje
možné stopy
obsahuje

1) Lepek
X
 
 

2) Korýši
X
 
 

3) Vejce
X
 
 

4) Arašídy
X
 
 

5) Sója
X
 
 

6) Mléko
X
 
 

7) Ořechy
X
 
 

8) Celer
X
 
 

9) Hořčice
X
 
 

10) Sezam
X
 
 

11) Siřičitany
X
 
 

12) Vlčí bob
X
 
 

13) Měkkýši
X
 
 

 

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.

Nevíte kde koupit koření badyán celý? Podívejte se na mapu, a najděte nejbližšího prodejce.