Fitkoření.cz - koření z celého světa

Chimichurri

Oblíbený a kvalitní produkt Chimichurri od výrobce s mnohaletou tradicí Koření Králů jde pořídit ještě dnes trvale výhodně! Ve skvělé akci za 47 Kč.
EAN: 8595666225154
Produkt bez obrázku

Chimichurri

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
22 g
26 Kč
118.2 Kč

malá kořenka
30 g
47 Kč
156.7 Kč

velký sáček 
220 g
180 Kč
81.8 Kč

velká kořenka
220 g
220 Kč
100.0 Kč

kilogram
1000 g
300 Kč
30.0 Kč

Bylinková směs původně připravená na marinády pro kuřecí maso. Dnes se často přidává i do salátů a pomazánek. Vhodná je i na přípravu zapečených těstovin nebo do omáček na těstoviny. Chimichurri je původně jihoamerická pasta připravovaná z čerstvé petržele, cibule, česneku a koření a používá se na přípravu kuřecího, rybího a skopového masa. Kořenící směs však lze použít takřka na všechny zeleninové pokrmy, a to jak za studena, tak za tepla.  

Chimichurri je omáčka připravovaná za studena z petrželky, česneku, oregana, olivového oleje a dalších surovin. Nejčastěji se používá v Argentině a v Latinské Americe, odkud se rozšířila do celého světa. Používá se jako marináda při grilování masa i jako příloha na talíři podobně jako omáčky a dresinky.  Zajímavé je, že zrod omáčky chimichurri je připisován Baskům, kteří se stěhovali do Argentiny v 19. století. Název chimichurri je odvozován od baskytského slova „tximitxurri“ které se překládá jako „různá směs bez zvláštního pořadí“.
Nyní najdete zelené chimichurri (chimichurri verde) připravované z bylinek i červené (chimichurri rojo), které se dělá z červené papriky.
Složení: cibule, sůl (18%), petržel, česnek, třtinový cukr, paprika, oregano, pepř.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.