Fitkoření.cz - koření z celého světa

Hořčice žlutá celá 450 g

Akční a ve slevě výrobek Hořčice žlutá celá 450 g od společnosti se zárukou kvality Koření Králů snadno získáte momentálně v naši nabídce za rozumné peníze. Nyní nakoupíte za 170 Kč.
EAN: 8595666231933
Hořčice žlutá celá 450

Hořčice žlutá celá

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
45 g
25 Kč
55.6 Kč

velký sáček 
450 g
170 Kč
37.8 Kč

kilogram
1000 g
250 Kč
25.0 Kč

 
Hořčičné semínko je oblíbenou přísadou v kuchyni po celém světě. Díky své výrazné chuti a aroma se používá k dochucování nejrůznějších pokrmů, od jednodušších salátů a sendvičů až po sofistikovanější omáčky a marinády.
Hořčičné semínko se získává z rostliny hořčice, která je příbuzná řepce olejce. Roste v tropických a subtropických oblastech, ale pěstuje se také v Evropě, Asii a Severní Americe.
Hořčičné semínko lze použít v kuchyni v různých podobách. Celá semínka se používají k nakládání zeleniny, suchá semínka se rozdrtí a používají se jako koření, a z hořčičných semínek se také vyrábí hořčice.
 

Anglický název: White mustard
Latinské jméno: Sinapis alba
Používaná část rostliny: semena
Chuť a vůně: ostrá, podobná křenu
Zeměpisný původ: jižní Evropa, středomoří
Použití:
Hořčice je rostlina s bohatou historií a výjimečným využitím. Její semínka mají charakteristickou ostrou chuť a výraznou vůni, které dodají každému jídlu nezapomenutelnou pikantnost. Použití hořčičných semínek v kuchyni je skutečně rozmanité – mohou být použity jako koření do omáček, marinád, salátů, a dokonce i do pečiva. Hořčičná semínka jsou také základem pro výrobu hořčice, která je neodmyslitelnou součástí mnoha pokrmů.
Ale hořčičná semínka mají také skvělé vlastnosti v kosmetice. Olej z hořčičných semínek je oblíbeným přísadou v přírodních kosmetických produktech. Má hydratační a vyživující účinky na pokožku a vlasy. Hořčičný olej je bohatý na vitamíny a minerály, které pomáhají zlepšovat kondici pokožky a posilovat vlasy. V kosmetice se hořčičný olej často používá v péči o vlasy, jako kondicionér nebo přísada do šamponů.
Použití hořčičného semínka
Hořčičná semínka mají v kuchyni různé využití. Zde je několik způsobů, jak je můžeš použít:

Mleté hořčičné semínko: Hořčičná semínka můžeš rozemlít na prášek a použít ho jako koření. Má ostrou a pikantní chuť, která je skvělá při dochucování omáček, marinád, dresinků nebo masa.
Celá hořčičná semínka: Můžeš také použít celá semínka hořčice. Když je opražíš v pánvi bez oleje, uvolňují aromatickou vůni a chuť. Tyto opražená semínka můžeš přidat do salátů, chlebového těsta, marinád nebo je použít při konzervování zeleniny.
Hořčičná pasta: Hořčičná semínka můžeš také namočit ve vodě nebo octu a vytvořit pastu. Tato pasta se často používá při přípravě hořčičných omáček, dresinků, majonézy nebo jako nádivka do sendvičů.
Marináda: Hořčičná semínka jsou také skvělým přísadou do marinád. Jejich kořeněná chuť dodává masu, rybám nebo zelenině výrazný a pikantní profil chutí.

Pamatuj, že chuť a intenzita hořčice se mohou lišit v závislosti na způsobu použití a množství semínek, které přidáš. Doporučuji experimentovat a přizpůsobit si chuť podle vlastních preferencí.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.