Fitkoření.cz - koření z celého světa

Pomerančová kůra mletá

Výjimečný a žádaný kousek Pomerančová kůra mletá od dodavatele s dobrým jménem Koření Králů snadno můžete sehnat zde teď právě pořád výhodně. Výhodně teď u nás za 30 Kč.
EAN: 8595666211263
Pomerančová kůra mletá 25

Pomerančová kůra mletá

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
30 Kč
120.0 Kč

malá kořenka
35 g
50 Kč
142.9 Kč

velký sáček 
250 g
200 Kč
80.0 Kč

velká kořenka
250 g
240 Kč
96.0 Kč

kilogram
1000 g
350 Kč
35.0 Kč

Aromatická pomerančová kůra se používá při pečení moučníků nebo čajového pečiva. Špetku pomerančové kůry můžeme přidat i do omáček nebo do směsí koření při pečení ryb.
Pomerančová kůra je obsahuje nejvíc aromatických látek z celého plodu. Je zdrojem aromatických olejů, které dávají ovoci typickou vůni. V kůře není obsažena žádná kyselina, proto v kůře chybí tradiční kyselá chuť všech citrusů.
Pomeranče jsou pěstované speciálně pro zpracování kůry, a proto nejsou ošetřeny chemickými přípravky proti plísním a škůdcům. Pro sušení a mletí se používá pouze vrchní část kůry bez bílé vrstvy. Kůra není sířená pro zachování barvy čerstvého ovoce, proto není mletá sušení kůra zářivě oranžová.

Domácí křupavé müsli zapečené s ořechy a pomerančovou kůrou. 

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.