Fitkoření.cz - koření z celého světa

Kampotský pepř bílý 30 g

Tento neodolatelný kousek Kampotský pepř bílý 30 g od značky s dlouholetou historií Koření Králů můžete získat zrovna dnes opravdu levně! Levně za 160 Kč.
EAN: 8595666212031
Kampotský pepř bílý 30

Kampotský pepř bílý

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
30 g
160 Kč
533.3 Kč

mlýnek
50 g
330 Kč
660.0 Kč

velký sáček 
300 g
1400 Kč
466.6 Kč

Bílý pepř se získává z vyzrálých kuliček pepře, které se po sklizni namočí na několik dní do tekoucí vody. Ve vodě slupka nabobtná a praskne. Kuličky potom farmáři ručně propírají a zbavují všech nečistot a rostlinných zbytků. Nakonec se pepř rozprostře na velká síta, kde slunce kuličky vysuší a vybělí na požadovaný odstín slonové kosti. Bílý pepř tím získá čisté pepřové aroma, je nejsilnější a nejaromatičtější. Na rozdíl od komerčně produkovaných bílých pepřů nemá nežádoucí aroma připomínající síru.

Kampotský pepř je pěstovaný v horách jižní Kambodže, v provincii Kampot. Jedná se o původní kultivar pepře (pipper nigrum), který plodí menší množství plodů s výraznější chutí a vůní. Tento kultivar se příliš nehodí na průmyslové pěstování pepře, protože je náročný na péči i prostředí, kde roste. Proto se pěstování věnuje pouze malé množství farmářů, kteří vyprodukují velmi omezené množství pepře. Svého pepře si ovšem velmi cení a dávají mu maximální péči a čas. Všechen pepř je ručně sbírán a několikakrát tříděn a separován, aby všechny kuličky byly správně zralé, čisté a usušené. Ihned po usušení je vakuově zabalen a letecky doslán do Evropy.

Jaký je rozdíl mezi klasickým pepřem a kampotským pepřem?
Je to stále pepř, ale sklizen v době plné zralosti, rychle a šetrně zpracovaný a během několika týdnů dopravený na váš stůl. Klasický pepř je sklízen kombajny, fermentován v obřích silech a uskladňován v kontejnerech po dobu několika měsíců. Výsledek je potom stejný, jako když ochutnáte rajče utržené v červenci z keře a rajče koupené v únoru v supermarketu. Jahody ze zahrady a jahody dovážené ze Španělska nebo Egyptu.
Proč je kampotský pepř tak drahý?
Kampotského pepře se vyprodukuje pouze omezené množství, a přitom se na jeho výrobě podílí mnoho lidí. Pepř se sklízí déle než obvykle, aby se rozvinula jeho chuť. Tím ale část úrody přezraje, sežerou ho ptáci a poškodí počasí. Pepř potom neputuje do Evropy kontejnerovou dopravou ale letecky, abychom ho dostali na stůl co nejčerstvější.