Fitkoření.cz - koření z celého světa

Kardamom semínka

Tento vynikající produkt Kardamom semínka od výrobce Koření Králů lze koupit v naší nabídce se slevou. Levně za cenu 90 Kč.
EAN: 8595666221729
Kardamom semínka 40

Kardamom semínka

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
30 g
50 Kč
166.7 Kč

velký sáček 
300 g
450 Kč
150.0 Kč

kilogram
1000 g
1 000 Kč
100.0 Kč

Sladce vonící koření používané do pečiva, perníků nebo sušenek. Arabský svět dochucuje kardamomem kávu a čaj. Indická kuchyně ho používá do omáček a zeleninových směsí. Kardamom také můžete najít pod názvy kardamon nebo cardamon.
Kardamom je velmi staré koření, jedno z nejstarších, které se lidem podařilo zdokumentovat. Staří Egypťané používali kardamom na čištění zubů a osvěžení dechu, Řekové a Římané ho používali do parfémů. Vikingové ho přivezli z Konstantinopole do Skandinávie, kde je oblíbený dodnes do pečiva a moučníků.
Použití kardamonu v kuchyni:
Kardamom používá indická kuchyně do zeleninových i masových směsí, nebo při vaření rýže. Arabská kuchyně přidává kardamom do sladkých pokrmů a dochucují s ním kávu a čaj. Kardamomová káva se připravuje semletím kávových zrn s kardamomem a vaří se dohromady. Ve Skandinávii jsou velmi populární kořeněné sušenky krásně vonící kardamomem.

 

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.