Fitkoření.cz - koření z celého světa

Koření pěti vůní

Unikátní a oblíbený výrobek Koření pěti vůní od společnosti Koření Králů pohodlně seženete na našich stránkách nyní pořád výhodně! Zrovna nyní za cenu 1 350 Kč.
EAN: 8595666295164
Koření pěti vůní 1

Koření pěti vůní

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
25 g
55 Kč
220.0 Kč

malá kořenka
35 g
85 Kč
242.9 Kč

velký sáček 
250 g
470 Kč
188.0 Kč

velká kořenka
250 g
510 Kč
204.0 Kč

kilogram
1000 g
1 350 Kč
135.0 Kč

Složení:  sečuánský pepř, skořice,  badyán, fenykl, hřebíček.
Koření pěti vůní je tradiční čínská směs koření se sladko pálivou chutí. Používá se na minutky z kuřecího, vepřového a rybího masa a do zeleninových směsí. Koření pěti vůní je typické pro jihočínskou a vietnamskou kuchyni, kde se často používá kombinace sladké vůně skořice, badyánu, fenyklu a hřebíčku a je doplněný ostrou chutí sečuánského pepře. Sečuánský pepř nemá nic společného s pepřem černým nebo zeleným. Jsou to plody vysokého stromu pepřovce čínského a vyznačuje se nejen ostrou chutí, ale i svíravou, trpkou chuť, přecházející až do brnění jazyka.

Čínská čajová vejce s kořením pěti vůní
Vejce uvaříme na hniličku a pak skořápku popraskáme tak, aby zůstala na vajíčkách. Připravíme si nálev z černého čaje, sójové omáčky a koření pěti vůní a vejce v tomto nálevu vaříme asi 10 minut. Po sundání z plotny vejce necháme v nálevu vychladnout. Klidně do druhého dne. Vejce před podáváním oloupeme a nakrájíme za plátky. Vejce se podávají samostatně jako předkrm, nebo se dávají do vývarů s nudlemi.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.