Fitkoření.cz - koření z celého světa

Libeček 500 g

Neodolatelný produkt Libeček 500 g od známé společnosti Koření Králů pohodlně nakoupíte na našich stránkách nyní až neuvěřitelně levně! V současnosti pořídíte za cenu 250 Kč.
EAN: 8595666291579
Libeček 500 g

Libeček

balení
obsah
cena
cena za 100 g

malý sáček
7 g
24 Kč
342.9 Kč

malá kořenka
10 g
42 Kč
420.0 Kč

velký sáček 
70 g
130 Kč
185.7 Kč

velká kořenka
70 g
170 Kč
242.9 Kč

kilogram
1000 g
500 Kč
50.0 Kč

Tato bylinka s typickou vůní se používá nejčastěji do brambor nebo polévek. Lze ho použít i do bylinkových másel nebo do salátových zálivek. Libeček má výraznou chuť a vůni, připomínající silný masový vývar. Proto také aroma libečku používají výrobci tekutých polévkových kořeních (nejslavnější je klasické maggi).
Jiné názvy: vlstek, opych, maggikořen
Anglický název: lovage
Latinské jméno: Levisticum officinale
Používaná část rostliny: listy, kořen
Chuť a vůně: aromatická, težká, připomínající masový vývar
Zeměpisný původ: pravděpodobně střední Asie
Použití libečku v kuchyni
Libeček se hojně používá ve středoevropské i jihoevropské kuchyni. Sekané čersvé listy libečku se používají na brambory, jak vařené, tak do bramborových salátů s majonézou, nebo s octem, oleje a hořčicí. V jižní Evropě se libeček nakládá do octů a aromatickým octem se dochucují zeleninové saláty. Francouzská kuchyně má libeček součástí bylinkové směsi „bouquet garni“. To je bylinková směs s tymiánem, bobkovým listem, šalvějí a dalšími bylinkami, svázaná do svazku a používaná do vývarů, nedo při pečení masa. Svazek bylinek se nakonec snadno z jídla vyndá.

Sáčky
Sáčky se zipem umožňující opakované vzduchotěsné uzavření. Jsou vyrobené z třívrstvého materiálu podobné konstrukce jako nápojové kartony a zaručují zachování kvality po celou dobu minimální trvanlivosti.

Kořenky
Kořenky jsou vyrobeny z kvalitního plastu (PET) vyvinutého speciálně pro uskladnění koření (dokáže pohltit 90% UV záření). PET je moderní materiál, který v čím dál větší míře nahrazuje tradiční sklo. Oproti sklu má značné výhody: je nerozbitný, lehčí, levnější a přitom si zachovává důležité vlastnosti jako chemická netečnost, krystalická čistota a neprodyšnost.